web o AYURVÉDĚ a přírodním LÉČITELSTVÍ

Co Vám přináší AYURVÉDA?

Ayurvédské tělové terapie působí na fyzické i mentální úrovni. Fyzicky napomáhají všem systémům těla - imunitnímu, dýchacímu, nervovému, endokrinnímu, pohybovému, trávicímu, lymfatickému a krevnímu oběhu. Napomáhají rovněž mentální relaxaci. Ayurvédská masáž napomáhá tělu v procesu samoléčby a poskytuje dokonalou relaxaci.  Také samotný uklidňující dotek druhé osoby (maséra, terapeuta) sám o sobě může dělat zázraky.
 
MASÁŽ JAKO DENNÍ PRAXE
Každodenní 30ti až 45 minutová masáž před koupelí dokáže zlepšit zdraví člověka a nabít ho životní energií. Masáž je nenahraditelnou pro lidi trpící nespavostí nebo poruchami spánku. Masáž chodidel je prospěšná pro celý organismus, lze ji však doporučit především těm, kteří trpí únavou.
Podle indického mudrce Čaraky, autora známého ayurvédského textu Čaraka samhíta, lidem trpícím nespavostí pomůže večerní masáž hlavy.
Pro dosažení ještě lepších výsledků doporučuje Čaraka kombinaci masáže chodidel, zad a hlavy.
 
MASÁŽ JAKO RELAXACE
Pokud se dělá masáž jemně, je jedinečnou relaxační technikou. Masáž tlakových bodů -marmy - uvolňuje tělo okamžitě. Relaxační masáž by měla zpomalit dýchání a odstranit neklid mysli.
V dnešní hektické době dochází působením stresu k předčasnému stárnutí. Pokud se mu chceme vyhnout a zredukovat stres v těle a mysli, relaxace je nevyhnutelná. Můžeme k ní dospět také pomocí jógových cvičení a hlubokého dýchání, masáž však nabízí ještě další užitek. Využívá kromě svalové stimulace navíc také zázrak doteku a působení vonných olejů, připravených z omlazujících rostlin.
Pravidelná masáž dokáže odstranit předčasné stárnutí, zredukovat vrásky, zaručit svalový tonus a vrátit hbitost kloubům.
Propůjčuje hebkost pleti, posiluje nervy a imunitní systém a umožňuje tělu zachovat si správný vzhled a pružnost. Pravidelnost je klíčem k získání maximálního užitku z masáže.
 
ÚČINKY MASÁŽE
Pravidelná masáž jednou nebo dvakrát týdně pomáhá předcházet mnoha kožním problémům, jako jsou ekzémy, puchýře nebo nadměrná tvorba mazu. Zvyšuje rovněž odolnost, trpělivost, sebedůvěru, sebeovládání, vtip a inteligenci, sexuální potenci a tělesnou krásu.
Masáž se terapeuticky vyuřívá při nespavosti, artritidě, obezitě, dně, kolísavém krevním tlaku, astmatu, dětské obrně, bolestech hlavy a neurastenii. Zvyšuje produkci bílých krvinek a protilátek, které posilují odolnost vůči virům a infekcím. Pomáhá obrannému mechanismu těla a imunitnímu systému. Zvyšuje také schopnost organismu přizpůsobit se náhlým změnám teploty a atmosférickému tlaku, stejně jako ostatním změnám prostředí.
Pravidelná masáž pomáhá zharmonizovat tři tělesné šťávy nazývané váta, pitta a kapha. Pokud masáž zahrneme do své každodenní praxe, přinese nám mnoho užitku. Zvýší se naše tělesná teplota a vitalita, protože se zlepší krevní oběh a dýchací systém a dostane se nám více čerstvého kyslíku a životní energie ve formě výživných látek. Soušasně se z našeho organismu vyplaví pomocí oleje toxiny a odpadní látky nahromaděné stresem a špatnou životosprávou.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode