web o AYURVÉDĚ a přírodním LÉČITELSTVÍ

Léčení podle Edgara Cayceho

 

Léčebné metody podle Edgara Cayceho, nejslavnějšího amerického jasnovidce a léčitele (1877-1945)

 (knihy Edgara Cayceho: 100 + 1 receptů pro zdraví a krásu; Edgar Cayce odpovídá...)
Akné - zlepšit vylučování
vzniká poruchou a nerovnováhou vylučovacích systémů. Nejedná se pouze o střeva, ale o celý zažívací trakt, ledviny, respirační a perspirační systém. Nerovnováhu způsobuje nekoordinace mezi malým a velkým oběhem, nevhodná dieta, nervové vypětí nebo potlačování strachu, reakce žláz a postupný vznik obtíží vztahující se ke žlázám a k oběhu. Je nutné, udržet vylučování v pořádku, cvičit, dodržovat diety
 
Na dlouhověkost - mandle
Pokud si budete brát 2 neloupané mandle denně, nebudete mít kožní problémy, vaše tělo nebude mít sklony k rakovině ani věcem narušující tělesné síly. A při olejových masážích jednou týdně nikdy nebudete trpět revmatismem ani špatnou činností ledvin a jater.
 
Eliminace odpadů z těla
Kvasnice v jakékoliv formě nebo jogurt jsou pro tělo dobré. Samozřejmě i podmáslí. Jejich dezinfekční účinek je pro střevní systém velmi efektivní.
 
Epilepsie
Ve většině případů našel Edgar Cayce příčinu epilepsie v úrazu (poškození) v oblasti lakteálního ductu (zásobujícího mízní cévy) a páteře. Toto poškození vyvolalo nekoordinaci v segmentech páteře a autonomním nervovým systémem.
Další případy epilepsie se týkaly endokrinních žláz. V důsledku poruch  v lacteálním ductu a v páteřních segmentech jsou zasaženy nadledvinky a pohlavní žlázy. Tyto žlázy naopak působí odezvu v pineálních žlázách  a v podvěsku mozkové. Konečným výsledkem těchto poruch je v případě silného záchvatu zaplavení centrálního nervového systému neuspořádanými nervovými buňkami nebo dočasná ztráta vědomí v případě slabého. Cayce směřoval k rozptýlení představy, že epilepsie je nezbytně svázána s chybnou funkcí mozku. Pouze v měnším počtu případů bylo jako příčina uvedeno poškození mozku, a ještě v menším bylo doprovázeno mentálním opožděním.
Ve většině případů Cayce doporučoval zábaly s ricinovým olejem společně s doplňující  terapií, masáže a manipulace páteře.
 
 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode