web o AYURVÉDĚ a přírodním LÉČITELSTVÍ

JAK VZNIKÁ NEMOC

Nemoc na fyzickém těle vzniká porušením nebo narušením správného toku energií v těle. Toto narušení toku utvoří energetický blok, který se většinou projeví v nejslabší části hmotného těla, jako nemoc.
K narušení správného toku energií dochází mentální událostí (na úrovni myšlení nebo cítění), něčím neharmonickým, co nám neprospívá. Může to být změna ve vztazích, změna postoje vůči někomu, negativní myšlení, zloba na někoho nebo na sebe, závist, nenávist, problémy v rodině, v zaměstnání, stres apod.
Jak myslíme, tak žijeme a utváříme si své zdraví. Neboli všechny naše myšlenky se zhmotňují. Jestliže žijeme v Pravdě, v harmonii s vesmírnými a morálními zákony, oproštěni od egoismu, ješitnosti, hněvivosti, chtivosti, závisti a máme vybudovanou psychickou odolnost vůči vnějším vlivům,  tak energie jsou v harmonii a souladu a mohou bez překážek probíhat celou naší bytostí a člověk je fyzicky zdravý.

 

Fungování vlivu mysli na fyzické zdraví
 
Příklad pozitivního přístupu :
Jestliže člověk prožívá právě nějaké velké štěstí nebo radost a pohodu, tak v jeho těle se vytváří hojnost hormonu štěstí Serotoninu. Ten pak dává signály do dalších buněk, začnou se seskupovat a množit všechny kladné buňky a atomy a jejich převaha dokáže zlikvidovat různé toxiny způsobené stresem, špatnou stravou, nebo momentální viry a bakterie. Dokáží  také zvýšit imunitu a postupně dochází k uzravení.

 

 Příklad negativního přístupu:
Jestliže se na někoho rozzlobíme, nebo prožíváme velké zklamání,nebo máme k někomu pocit nenávisti nebo zloby, musíme si uvědomit, že tímto postojem škodíme jen a jen sami sobě. Tento negativní pocit, který prožíváme vysílá do celého našeho těla, do všech buněk a atomů informace a příslušný signál a  opět začíná  v tělě reakce na tuto informaci. Utvoří se energetické bloky, energetické průchody se zablokují, začnou se vytvářet energetické bloky a  toxiny na nejslabším místě našeho těla. A pokud zloba v člověku bují, začnou bujet a množit se tyto špatné buňky, vzniká tak nemoc.

 

V případě nemoci většina lidí užije chemický lék. Tento lék ale neřeší příčinu nemoci, která je v mysli, ale řeší pouze její projevený a konečný následek.To znamená, že nemoc zdánlivě odejde, ale není do své přičiny uzdravena. Je pouze potlačena do pozadí, odkud může opět, při vyvolání stejné informace zase zaútočit.
V případě, že se člověk začne léčit přírodními léky a zdravou stravou, může se jednat o vyléčení trvalé, podle toho, jak závažná byla jeho příčina. Ale i v tomto případě se nejedná o pravé odstranění příčiny.
Přičina se odstraní pouze změnou v postoji k problému, změnou myšlení, změnou zaběhnutého vzorce, který nemoc způsobil. Jedině tak dojde k trvalému uzdravení. Stačí jen pochopit zákonitosti a můžeme prožít život ve zdraví a radovat se.

 

Vliv mysli
Naše myšlení nemá vliv jen na zdraví, ale myšlením si utváříme svoji celkovou budoucnost. A tím, jak žijeme teď si připravujeme půdu (svými činy a chováním) pro budoucí životy.
Když se utápíme v negativních myšlenkách, jen na všechno nadáváme a odsuzujeme, nedáváme tak prostor pro proudění pozitivní energie a tento vzorec se nám začne zhmotňovat a promítat do života. Přestane se nám dařit, začenme být nemocní, přicházejí různé životní problémy, překážky apod., které nás chtějí upozornit na to, že jsme se dostali do neharmonie, chtějí nám dát prostor pro zamyšlení nad tím, co děláme v životě špatně a co bychom měli napravit. Důležité je být vnímaví sami k sobě, ke všem událostem, které k nám přicházejí jako signál, a zamýšlet se na vším, co nás potkává a hledat, kde jsem udělal chybu a napravit ji.

 

Naopak, pokud myslíme pozitivně, s láskou a vírou v dobro, opět se tyto myšlenky budou postupně zhmotňovat a sami s úžasem zjistíte, jak to funguje a jakou sílu má pozitivní mysl na celkový život. Stačí se jen sledovat v průběhu dne, uvědomovat si, jak myslím, jak a na co reaguji a hned to napravit. Na konci dne si udělat rekapitulaci svých úspěchů  a další den zkusit být ještě lepší,  než ten předcházející. Výsledky se brzy dostaví.

 

Psychické zdraví
 

 

 

 

 

 
 
 
 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode