web o AYURVÉDĚ a přírodním LÉČITELSTVÍ

VĚK VODNÁŘE

O vodnářském věku - úryvek z knihy PhDr. Marty Foučkové: JÁ JSEM
 
Vstup do Vodnáře
V současné době se nacházíme v přechodném období mezi věkem Ryb a věkem Vodnáře. V tomto období je třeba, abychom poznali schopnosti své duše, svého vědomí a své nitro prozářili světlem a láskou, abychom se přiblížili božské podsatě.
Věk Ryb začal přibližně před dvěma tisíci lety a je považován za nejtemnější a nejtěžší, protože se nachází na nejspodnější části spirály Platonského roku. Je to však zároveň i poslední "zimní" měsíc před příchodem "duchovního" jara. Nástup jara se vždy projevuje obrovskými změnami. Špína je uklizena a příroda se obléká do nového roucha. Tak i nástup Vodnáře provázejí převratné změny. Přechod však probíhá pozvolně, proto ho nemusíme ani postřehnout.
Temnější a těžší vesmírná energie vodního znamení Ryb bude vystřídána jemnější energií Vodnáře, kdy bude Země procházet vyšším vývojovým stupněm. Věk Vodnáře představuje svobodné "vylití" duchovních hodnot na celou zemi, jak znázorňuje i znak tohoto znamení. Vodnář zalévá lidstvo věděním. Je to vyšší kvalita lásky. Princip lásky jako součást vesmírného dění zůstane základní hodnotou života i v dalším věku, navíc však bude ještě doplněn principem, který dnes člověku chybí - klidem a mírem v srdci.
Věk Ryb je také charakteristický tím, že člověk sice mohl hledat duchovní pravdy, ale často tajně a nebylo mu dovoleno, aby se otevřeně vyjadřoval bez toho,aniž by se vystavoval pronásledování, zesměšnění či kritice. Proto také symbol němé ryby. Není určitě náhodou, že ryby byly i znamením provních křesťanů.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode