web o AYURVÉDĚ a přírodním LÉČITELSTVÍ

VZTAHY

 

1. Učební lekce partnerství - čerpáno z knihy: Tvůj život jako mistrovské dílo - Kurt Tepperwein
 

"V tomto vesmíru žádné náhody neesitují, proto nemůže být náhodné ani tak důležité setkání, jako je setkání s partnerem.

Spíše jsme si toto setkání vybrali, abychom absolvovali určité učební kroky nebo abychom pokračovali. A snad si uvědomíš: Které učební kroky mi ukládá mé partnerství, co se mám naučit ze svého vztahu? V této souvislosti pochopíš:

Každý z nás má v tomto okamžiku ideálního partnera a to takového, který nám zrcadlí právě ty úkoly, které jsme doposud nevyřídili. Není to sice příjemné, je to však správné.

Možná, že nyní již budeš více připraven akceptovat svého partnera jako toho správného. Až k tomu budeš připraven, řekni tomuto partnerovi své bezpodmínečné ANO. Partnerství je pomocí na cestě nalezení jednoty v sobě samotném. To je v podstatě celý smysl partnerství. A když partnerství tento účel nesplňuje nebo když jej už splňovat nemůže, ztratilo svůj smysl a je nutno je uvolnit. Tím se dostáváme k dalšímu důležitému poznatku: Většina lidí má o svém partnerství falešné představy.

Žádné partnerství není určeno na věčné časy. Svede pouze na společnou cestu dva lidi, které spojuje určitý úkol, a když tuto úlohu splní, nebo když jejich vztah nedokáže naplnit tetno účel, je partnerství ukončeno.

Vztah se musí vyvíjet, není to žádný dar, který ti spadl do klína.

To, co ti možná spadlo do klína, byla zamilovanost. Zamilovanost je však pouze jakási záloha, kterou později budeš muset zaplatit. V období zamilovanosti se díváš na svět skrze růžové brýle, nevnímáš žádné potíže, nevnímáš nedostatky svého partnera, vidíš jen to krásné a dobré.

V první etapě vztahu ti to pomáhá společně rozvíjet vzájemnou lásku.

Mnozí lidé jsou však zamilováni právě do zamilovanosti a promeškají možnost najít cestu k lásce, když již zamilovanost pomine.

Pak frustrovaně zjistí, že je zamilovanost bohužel pryč a vydají se hledat novou. Obvykle pak zůstanou stát s prázdnýma rukama. Každý musí mít alespoň základní znalost zákonitostí partnerství, aby se partnerství mohlo podařit. Někdy to jde i bez potřebných znalostí a prostřednictvím různých objížděk a zajížděk nakonec partneři přece jen překonají kritická místa a ožehavé situace a vytvoří si láskyplnou pospolitost a dosáhnou naplnění svého vztahu."


 

 

 Můj dovětek:

V knize pana Tepperweina je mnoho pravdy, ale ne se vším osobně stoprocentně souhlasím.

Určitě  ale souhlasím s tím, že jakýkoliv vztah v sobě nese hlubší význam. Lidé se potkávají proto, aby si vzájemně vyřešili svoje dluhy z minulosti a také aby se zdokonalili v přítomnosti. Nemusí se zákonitě jednat o vztahy partnerské, ale můžou to být vztahy rodinné, kolegiální, pracovní, přátelské a různé další. Většinou si vzájemeně lidé předávají nevědomky svým chováním a jednáním důležité poznání, které je pak zase posune o kousek dál.

**************************************************************************************************************************************

 

2. Muž chce ženu, která neopětuje jeho lásku

 

Příběh jednoho klienta, který by chtěl svoji vysněnou ženu, zamiloval se do ní, ale ona jeho lásku neopětuje. Vysvětlení je několik:

a) klient se nezamiloval do ženy, ale do své vykonstruované představy o ní, protože ji zná jen velmi povrchně, žije v představě, že by ji naplnovalo to, co jeho, což je pouze jeho iluze.

 Doporučení: zbavit se iluze a začít žít život v pravdě, takový, jaký opravdu je, ne takový, jaký je v našich iluzích.Začít vnímat tu osobu, co mu říká, jaký ona žije život, jaké ona má hodnoty, co ji těší, ne jen vidět SVOU ILUZI SNU. Pouze tak pozná pravdu. Zjistí pak, jestli je pravda shodná s jeho iluzí či nikoliv.Pak třeba přijde na to, že žena je úplně jiná, než si představuje, má úplně jiné zájmy, těší ji jiné věci, cítí se šťastná z jiných událostí, než klient předpokládá...

O pravdě a iluzi více - odkaz: zivotni-energie.cz/pravda-a-iluze.html

 

b) stejná energie přitahuje stejnou energii. To, že klient, pokud začne vysílat signály, že se chce s někým seznámit, přijdou mu do cesty pouze ženy, které jsou energeticky podobné jemu.Pokud by chctěl navázat vztah s ženou, která má jinou energetickou vibraci, musel by se jejím vybracím vyrovnat. Jak na to?

Doporučení: Není to jednoduché, ale je to insipirativní k práci na sobě a na rozvoji a vývoji své duchovní části osobnosti. Měl by se snažit zapracovat na své energetické čistotě, morálních a duchovních hodnotách, zbavit se všech negativních vlastností a především rozvíjet lásku v srdci. Ego by se mělo rozpustit a myslet a cítit pouze srdcem naplněným láskou. Pak se otevřou brány k vyšším vibracím.

 Více o duchovních a morálních hodnotách zde: zivotni-energie.cz/moralni-hodnoty-v-duchovnim-rozvoji.html

Pro cvičení doporučuji tuto meditaci: zivotni-energie.cz/meditace-bdelost-ticho-citlivost-laska-soucit-samota.html#id07

 

 

 

 

 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode