web o AYURVÉDĚ a přírodním LÉČITELSTVÍ

ETIKOTERAPIE

Etikoterapie je nauka, která se zakládá na souvislosti tělesného zdraví a mravního stavu (čistého myšlení a chování) člověka. Naše chování, jednání, myšlení a pocity ovlivňují všechny pochody a naladění našeho organismu až k samotným buňkám a atomům našeho těla. To znamená, že mravní vady člověka dávají vzniknout tělesným chorobám. Průkopníkem etikoterapie u nás byl dr. Ctibor Bezděk. Byla vydána jeho kniha s názvem Etikoterapie - záhada života a smrti. V nedávné době na tuto nauku navázal MUDr. Vladimír Vogeltanz, který vydal dvě knihy - Co s doktorem I., a II. a pořádá semináře, kruzy a léčebné pobyty v jižních Čechách.

Etikoterapie se netýká pouze nalézání příčin nemoci - i když ty jsou pak už jen důsledkem disharmonie v jednání, chování a myšlení - ale také vztahů, dětí, práce, smyslu života a jeho naplnění.

 

Něco o etikoterapii z jiných zdrojů: https://www.kurzyzlin.cz/files/etikoterapie.php

ETIKOTERAPIE je věda o „správném žití podle vesmírných zákonů“. Učí nás žít eticky. Co to znamená? Pěstovat a vědomě vytvářet láskyplné myšlenky, neubližovat sobě ani druhým. Nejen skutky, ale ani slovy a už vůbec myšlenkami, které mají, sice neviditelnou, zato ale obrovskou sílu. Vše se totiž vrací a mimo jiné také odráží na našem fyzickém a duševním zdraví. Etikoterapie říká, že nemoc je zdravá reakce těla na nezdravé (negativní) myšlení. Proto nám, kromě jiných možností, i naše tělo může spolehlivě ukázat cestu k nalezení smyslu našeho žití. Když se projeví jakékoliv onemocnění, je to vždy už jeden z posledních, nejzoufalejších pokusů naší duše nám sdělit, že potřebujeme změnit úhel pohledu na celý svůj život. Hluboká nespokojenost na více úrovních života nám dokáže vzít veškerou sílu a samozřejmě tím pádem chybí radost ze života i vitalita. Všem zdravotním problémům předchází vždy plný pytel nezpracovaných negativních a bolestných emocí. Bolavé emoce vždy vznikají z nepochopených vztahů. Na všech úrovních: rodinných, partnerských, pracovních i sociálních.

Je důležité vědět, že příčinou každé negativní myšlenky, negativního slova a skutku je hluboká vnitřní bolest. Ta vzniká pocitem nepřijetí a absence bezpodmínečné lásky. Tuto bezpodmínečnou lásku nemůžeme vymáhat od druhých, ale můžeme ji dát sami sobě. Protože nejdůležitější vztah v našem životě je k sobě samým. Takže vždy je potřeba přezkoumat své sebevědomí a sebepřijetí.

Takže přijmout sebe sama, umět se radovat ze života a netrápit se nespokojenostmi, je to nejlepší vykročení na novou životní cestu. Vše, co nám život připravuje je pro nás "správné", jen to často neumíme dobře pochopit a přijmout. Někdy teprve přes bolestné životní zkušenosti jsme ochotni a zároveň i schopni změnit své negativní chování a myšlení.

 

Etikoterapeutickým poradenstvím se u nás dnes již zabývá hodně terapeutů.

Důležitým aspektem při výběru terapeuta je jeho kvalita života, který je jeho přímým učitelem, tudíž ví, o čem mluví, jelikož má věci prožité, nikoliv jen nastudované.

https://www.miroslavaholoubkova.cz/

https://www.etikoterapie.com/literatura

 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode